SK EN DE


Kde vlastne sídlime?

Ubytovanie ORKO Tatry sa nachádza v rodinnom dome Jána Mierku na okraji lesa v tichej časti obce Štôla. Obec Štôla sa nachádza vo výške 840m.n.m. v podhorí Vysokých Tatier na území TANAP-u. Je to ideálne miesto pre oddych s možnosťou športových aktivít v nádhernom prostredí, s výhľadom na najvyššie končiare Vysokých Tatier. Táto dedinka okrem výhodnej turistickej polohy a mnohých športových príležitostí ponúka aj podniky s chutným jedlom a príjemnou atmosférou.

V lete je možnosť peších, cyklistických a vysokohorských túr do Vysokých Tatier (Štrbské Pleso, Starý Smokovec, Tatranská Polianka), zber lesných plodov, vychádzok do okolia, cyklistických i peších túr v blízkom okolí obce, jazdy na koni.

V blízkych lyžiarskych strediskách ako sú Štrbské Pleso (12km), Lopušná dolina (5km),Tatranská Lomnica(20km) je možnosť ako celodenného, tak aj večerného lyžovania. Priamo v dedine je klzisko s osvetlením a v okolí dediny sú upravované bežecké trate.

Neďaleko od nášho sídla sa nachádzajú aj historické pamiatky a to Spišský hrad, Kežmarský hrad, kaštieľ Strážky, jaskyne, alebo termálne kúpaliská Aquacity Poprad a Tatralandia Liptovský Mikuláš.


Zobraziť Ubytovanie Orko Tatry na väčšej mape